برنامه مهاجرتی یوکان (YNP) برای جذب کارگران و کارافرینان سراسر دنیا که دارای مهارت، منابع مالی و انگیزه برای ارتقای اقتصاد این منطقه طراحی شده است.

یوکان کوچکترین منطقه از سه منطقه شمالی کانادا است، اگرچه می تواند بزرگترین شهر در بین آنها باشد. وایت هورس پایتخت این ناحیه، یک مرکز منحصر به فرد، شهری با امکانات قابل دسترسی و زیرساخت های قوی است. در حالی که وایت هورس از لحاظ جغرافیایی در منطقه ای دوردست قرار دارد و جمعیت آن نیز اندک است – حدود ۲۵ هزار نفر – احساس زندگی در شهری کوچک را در ذهن جامعه حفظ کرده است و در عین حال از سرمایه گذاری های اخیر در بخش خدمات عمومی و تجاری سود برده است.

آب و هوای این شهر که در دره وایت هورس قرار دارد، نسبت به سایر شهرهای شمالی نظیر یلونایف و NWT معتدل تر است. به لطف محدودیت های راهنمایی و رانندگی و تعیین سطح سبز در مناطق اطراف، وایت هورس میتواند ادعا کند که کمترین میزان آلودگی را در میان شهرهای جهان دارا است؛ همانطور که این گفته توسط رکوردهای جهانی گینس نیز تایید می شود.

به طور صادقانه نمیتوان گفت که یوکان با داشتن حدود ۱۲۵۰۰ نیروی کار، صنایع عمده ای در اختیار دارد اگرچه این بدان معنا نیست که فرصت های مثمر ثمر در دسترس نیستند. دولت کارفرمای اصلی در این منطقه است و صنعت گردشگری هرساله میزان قابل توجهی از بازدیدکنندگان را به این منطقه جذب میکند.

برنامه استانی یوکانYNP دارای ۴ زیرمجموعه است که هرکدام گروه خاصی از متقاضیان مهاجرت را هدف قرار می دهد:

  • برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری یوکان (Yukon Express Entry)
  • برنامه ویژه کارگران ماهر (Skilled Worker)
  • برنامه نیروی نیمه ماهر و دارای تاثیر حیاتی (Critical Impact Worker)
  • برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری (Business Nominee)

همچنین، متقاضیانی که پذیرش استانی یوکان را دریافت میکنند، ممکن است واجد شرایط باشند تا از طریق برنامه آزمایشی جامعه یوکان (YCP) مجوز کار بگیرند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرتی یوکان (YNP) و بررسی شرایط خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.