بازدیدکننده یا توریست به کسی گفته می شود که برای کار، تحصیل و یا اهداف توریستی به کانادا سفر کرده و شهروند یا ساکن دائم این کشور محسوب نمی شود. همچنین برای تحقق این اهداف این افراد نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند.

هر توریستی باید پیش از سفر اقدام به تهیه ویزای توریستی کند، مگر اینکه از این کار معاف شده باشد. تمامی توریستهایی که نیاز به تهیه ویزا دارند باید قبل از اینکه به فرودگاه یا مسیرهای ورودی دیگر بروند ویزای خود را گرفته باشند.

چگونه برای دریافت ویزای کانادا درخواست کنیم؟

  1. در یک دفتر مهاجرت به کانادا در کشور یا منطقه خود درخواست ویزای توریستی خود را ثبت کنید.
  2. ممکن است در زمان ثبت درخواست از طرف مسئول دفتر با شما مصاحبه شود:
    • دلیل خود برای سفر به کانادا را بیان کنید.
    • باید تعهد دهید که بعد از پایان اعتبار ویزا میتوانید و میخواهید این کشور را ترک کنید.
  3. پذیرفته شدن کلی شما در کانادا
    • وقتیکه ویزا صادر شد و شما به کانادا آمدید، در فرودگاه ورودی کانادا یک مامور مهاجرتی از شما سوالاتی می پرسد تا راجع به پذیرفته شدن شما در این کشور اطمینان حاصل کند.

ویزای توریستی به دو صورت یک بار ورود(Single) و چند بار ورود (Multiple) ارائه می شود. ویزاهای یک بار ورود ممکن است تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر صادر شوند. حداکثر اعتبار ویزاهای چندبار ورود تا ۱۰ سال بوده و یا اینکه یک ماه پیش از تاریخ اتمام درج شده در پاسپورت، باطل میشود. ماموران POE به طور معمول به افرادی که درخواست ورود به عنوان توریست را داشته باشند، به مدت ۶ ماه اجازه ورود خواهند داد.

ویزای مالتیپل کانادا چیست؟

ویزای مالتیپل کانادا که به ویزای ۵ ساله معروف است، یک نوع ویزای توریستی محسوب می‌شود که به دارنده این اجازه را می‌دهد در طی ۵ سال بتواند به دفعات به کانادا سفر کند.

در واقع مدت زمان اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است، اما از آنجا که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی ۵ ساله می‌باشد، به همین علت، ویزای مالتیپل به ویزای ۵ ساله معروف شده است.

افراد واجد شرایط دریافت ویزای مالتیپل کانادا:

– کسانی که به طور مداوم نیازمند سفر به کانادا هستند.
– کسانی که قبلاً برای مهاجرت به کانادا از طریق اقامت فرزندشان، اقدام کرده‌اند.
افراد دیگر نیز می‌توانند ویزای مالتیپل کانادا را دریافت نمایند، اما باید بتوانند افسر مهاجرتی کانادا را قانع سازند که نیازمند انجام سفرهای متوالی به کانادا هستند.

دریافت این نوع ویزا وابسته به دو عاملِ کامل بودن مدارک و رضایت افسر مهاجرت دارد.

اخذ ویزای مالتیپل کانادا چه فایده‌ای دارد ؟

مهمترین ویژگی این نوع ویزا این است که شما می‌توانید بدون طی کردن چندین باره فرآیندهای اداری، در طی ۵ سال به دفعات به کانادا سفر کنید، البته باید در نظر بگیرید در هر دفعه شما مجاز به ۶ ماه اقامت در کانادا هستید.

در شرایط عادی، اخذ ویزای مالتیپل کانادا از ۲ هفته تا ۳ ماه زمان می‌برد.