مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا از طریق برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP)، که یکی از برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) است، امکان پذیر می باشد.

SINP می تواند برای افرادی که به فکر مهاجرت به ساسکاچوان هستند گزینه مهاجرتی بسیار خوبی باشد؛ به خصوص کسانی که ممکن است در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال با شکست مواجه شده باشند، نظیر کسانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام کرده اند.

SINP از طریق گروه ها و زیر گروه های مختلفی، افراد ویژه و خانواده هایشان را که پتانسیل زندگی و کار موفق در ساسکاچوان دارند را به عنوان هدف در نظر گرفته است. اگر شما کارگر ماهری در خارج از کشورتان، یا فارغ التحصیلی بین المللی و یا کارگر موقت خارجی در ساسکاچوان هستید، یا کارآفرینی هستید که برنامه های بزرگی برای آینده کاری خود در ساسکاچوان دارید، SINP میتواند مسیر شما برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد.

در حالی که آخرین داده های سرشماری سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که مهاجرت به ساسکاچوان در مقایسه با دیگر آمارهای ملی کم بوده است، و تنها چهار درصد از افراد تازه وارد به کانادا تصمیم به اسکان در ساسکاچوان داشتند، این رقم در حال رشد است. آمار قبلی در سال ۲۰۱۱ نشان می داد که تنها یک درصد در ساسکاچوان ساکن بوده اند.

ساسکاچوان برنامه مهاجرتی فعال و متننوعی برای پاسخ دهی و تشویق این رشد دارد، مانند گروه هایی که برای پاسخ به نیازهای بازار کار ایجاد شده و توسعه یافته اند.

ساسکاچوان توانسته با اقتصاد رو به رشد، زندگی شهری پرتکاپو، سیستم آموزشی قوی، و فضاهای باز بیشمار، خانه جدید و مرفهی را برای شما و خانوادتان فراهم کند. رشد اقتصادی ساسکاچوان در میان استانهای کانادا در جایگاه بالاتری قرار دارد، زیرا صنایع کشاورزی و معدن رشد مجدد دارند. کارفرمایان غالبا به دنبال نیروی کار ماهر و باانگیزه در این بخشها و سایر بخش ها نظیر آموزش، مراقبت های بهداشتی، مهندسی و غیره هستند.

SINP به عنوان یکی از برنامه های مهاجرت استانی کانادا، روش های مختلفی را برای متقاضیان مهاجرت فراهم کرده است. بیشتر این روش ها خارج از سیستم اکسپرس انتری فدرال کار میکنند؛ و این امر بدین معناست که متقاضی می تواند درخواستنامه ای را برای انتخاب شدن به عنوان ساکن دائم از استان و بدون ایجاد پرونده اکسپرس انتری ثبت کند.

با وجود این ، یک گزینه مرتبط با اکسپرس انتری به نام نیروی کار ماهر بین المللی ساسکاچوان، زیر گروه اکسپرس اینتری (the Saskatchewan International Skilled Worker: Express Entry sub-category) وجود دارد، که می تواند منجر به اخذ پذیرش استانی و ۶۰۰ امتیاز اضافه در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) شود؛ و این خود باعث دریافت ITA  در پذیرش اکسپرس انتری می شود.

ضوابط واجد شرایط شدن در گروه ها و زیر گروه های SINP گسترده و متفاوت است، و این بدین معنی است که تعداد بسیاری از کارگران، فارغ التحصبلان بین المللی و تاجران میتوانند بهترین روش را که متناسب با شرایط شان است انتخاب کنند.

ساسکاچوان کمبودهای بسیاری را در استان شناسایی کرده است و به دنبال افراد تازه وارد با استعداد در سراسر دنیا و نیز کارگران موقت خارجی در این استان است تا بتواند این فضاهای خالی را پر کند. اگر شما در یکی از مشاغلی که در لیست شغل های مورد نیاز استان آمده است کار میکنید، و یا در حال حاضر در ساسکاچوان مشغول به کارید، احتمالا یک زیرگروه نیز برای شما وجود دارد.

 • گروه نیروی کار ماهر بین المللی:

دارای سه برنامه :

 • پیشنهاد کاری
 • اکسپرس انتری ساسکاچوان
 • مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان
 • گروه تجربه کاری ساسکاچوان:

دارای ۵ برنامه:

 • نیروی کار متخصص دارای مجوز کار
 • نیروی کار نیمه ماهر در زمینه کشاورزی دارای مجوز کار
 • نیروی ماهر در رشته های سرو نوشیدنی و غذا، کمک آشپز و نظافتچی
 • راننده های کامیونت های بزرگ
 • دانشجویان
 • گروه سرمایه گذاری و کارآفرینی:

دارای چهار برنامه:

 • کارآفرینی
 • کارآفرینی مختص فارغ التحصیلان بین المللی
 • صاحبان و اداره کنندگان مزارع
 • مزرعه داران جوان

مقامات مهاجرتی ساسکاچوان همچنین پذیرای سرمایه گذاری های خارجی هستند تا از این طریق بتوانند فرصت های تجاری غنی در ساسکاچوان ایجاد کنند. اگر شما ایده یک کسب و کار دارید، یا مایل به خریداری و توسعه کسب و کار موجود در ساسکاچوان هستید، برنامه کارآفرینی ساسکاچوان می تواند شروعی برای یک سرمایه گذاری جدید و هیجان انگیز باشد.

دانشجویانی که به تازگی از دانشکده ها و دانشگاه های ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند و علاقه مند به مدیریت کسب و کار خود هستند نیز ممکن است به گروه فارغ التحصیلان کارآفرین ساسکاچوان علاقه مند باشند.

یک گزینه تجاری دیگر، گروه مزرعه داری ساسکاچوان است که به طور نزدیکی با کشاورزان خارجی کار میکند که مایل به سکونت در این استان و اداره یک مزرعه می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان و بررسی شرایط خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.