اُنتاریو پرجمعیت‌ترین استان کشور کاناداست که پایتخت این کشور یعنی اتاوا و همین‌طور بزرگترین شهر آن یعنی تورنتو را در خود جای داده است. انتاریو استان اول کانادا در حوزۀ صنعت بوده و از منابع طبیعی فراوانی برخوردار است. بااین‌حال، بخش اعظم اقتصاد آن مبتنی بر حوزۀ خدمات است. حوزۀ خدمات ۷۹% از جمعیت استان را به خدمت گرفته و خدمات تجاری، مالی، حرفه‌ای، فنی و همچنین فرهنگ و هنر را شامل می‌شود.

انتاریو از مناظر طبیعی متنوعی برخوردار است؛ از منطقۀ صخره‌ای و سرشار از مواد معدنی «سپر کانادا» (Canadian Shield) گرفته تا بیش از ۲۵۰ هزار دریاچه که یک‌پنجم منابع آب شیرین جهان را تشکیل داده‌اند. همچنین، حدود ۶۰ درصد ازمساحت این استان در زمرۀ اراضی جنگلی قرار می‌گیرند، این اراضی ۲ درصد از جنگل‌های جهان را تشکیل می‌دهند.

فرهنگ‌های مختلف در انتاریو بسیار مورد احترامند، به‌طوری‌که تورنتو چندفرهنگی‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود. در واقع، مردم این استان به بیش از یک‌صد زبان و لهجه، از جمله زبان‌های بومیان کانادا مانند آلگون‌کوئین و ایروکوئین صحبت می‌کنند.

«برنامۀ استانیانتاریو» (OINP) دارای سه برنامۀ مهاجرتی می باشد: برنامۀ نیروی انسانی (Human Capital )، برنامۀ پیشنهاد کاری از سوی کارفرما (Employer Job Offer) و برنامۀ کسب‌وکار (Business Immigration). هر یک از این سه برنامه به چندین برنامۀ دیگر تقسیم می‌شوند.

 

برنامۀ نیروی انسانی (HUMAN CAPITAL CATEGORY)

این برنامه OINP را قادر می‌سازد تا داوطلبانِ دارای مهارت یا سابقۀ تحصیلی و کاری را برای حضور در اقتصاد و بازار کارِ انتاریو معرفی کند. این دسته متشکل از سه برنامۀ اکسپرس انتری و دو برنامۀ ویژۀ دانشجویان خارجی است:

  • Express Entry French-Speaking Skilled Worker Stream
  • Express Entry Human Capital Priorities Stream
  • Express Entry Skilled Trades Stream
  • Masters Graduate Stream
  • PhD Graduate Stream

OINP در حال حاضر شامل سه برنامۀ همراستا با اکسپرس انتری فدرال است. برنامۀ اولویت‌های نیروی انسانی (The Express Entry Human Capital Priorities Stream) از زمان معرفی‌اش در سال ۲۰۱۵ تاکنون محبوبیت ویژه‌ای یافته است. همچنین، برای آن دسته از داوطلبان اکسپرس انتری که به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند، برنامۀ «نیروی کار متخصص فرانسوی زبان» (French-Speaking Skilled Worker Stream ) در نظر گرفته شده است. برنامۀ «نیروهای فنی حرفه‌ای» (Skilled Trades Stream) نیز مختص آن دسته از داوطلبان اکسپرس انتری است که از سابقۀ کار در یکی از مشاغل فنی و حرفه ای در اونتاریو برخوردار باشند.

در این موارد، اخذ پذیرش استانی در برنامۀ OINP منجر به دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه‌بندی (CSR) و اخذ دعوت‌نامۀ درخواست اقامت دائم (ITA) می‌شود که بلافاصله پس از انجام رده بندی توسط ادارۀ مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال می‌شود.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی می‌توانند از برنامه‌های ویژۀ تاز‌ه‌واردانی که از سطوح تحصیلی مختلف برخوردارند، استفاده کنند. این افراد برای شرکت در برنامه های Masters Graduate Stream و PHD Graduate Stream نیازی  به داشتن پروفایل در سیستم اکسپرس انتری فدرال نخواهند داشت.

 برنامۀ پیشنهاد کاری از سوی کارفرما (EMPLOYER JOB OFFER CATEGORY)

علاقه‌مندان فقط در صورتی می‌توانند تحت عنوان این برنامه اقدام به تقاضای ویزا کنند که از سوی یک کارفرمای اهل انتاریو پیشنهاد شغلی (job offer) تمام‌وقت دریافت کرده باشند. این برنامه خود دارای چهار زیر مجموعه می باشد:

  • Foreign Worker Stream
  • International Student Stream
  • In-Demand Skills Stream
  • Regional Immigration Pilot

​​​​​​​

برنامه کسب‌وکار (BUSINESS CATEGORY)

برنامۀ مهاجرتی انتاریو از طریق کسب‌وکار مختص متقاضیانی است که از پیشینۀ تجاری موفقی برخوردار باشند. این برنامه خود دارای دو روش مهاجرت کارآفرینی ۶۰۰ هزار دلاری در شهر تورنتو و همچنین برنامه کارآفرینی ۲۰۰ هزار دلاری در اطراف شهر تورنتو می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرتی اُنتاریو و بررسی شرایط خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.