برنامه‌‌ استانی Nova Scotia (NSNP) روش های مهاجرتی متعددی را پیشنهاد می‌‌دهد که هدف آن دسته‌‌های متنوعی از متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌‌باشد. بسیاری افراد، از فارغ‌‌التحصیلان بین‌‌المللی و کارگران خارجی موقت در Nova Scotia، تا کارگران ماهر و کارآفرینان خارج کانادا، راه خود به سوی اقامت دائم کانادا را از طریق روش های مهاجرتی Nova Scotia باز می‌‌کنند.

Nova Scotia از طریق مجموعه ای از برنامه های مهاجرتی NSNP که برخی از آن‌‌ها هم‌‌راستای سیستم اکسپرس انتری فدرال است، متقاضیانی با تجربه و نیروهای انسانی مورد نیاز استان برای ساخت اقتصاد و جوامع خود را هدف قرار می‌‌دهد.

Nova Scotia که در ساحل شرقی کانادا واقع شده است، زندگی در شهری سرزنده و کوچک را همراه با منظره‌‌ای زیبا پیشنهاد می‌‌دهد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ممکن است این ایالت ساحلی کوچک با اقتصاد در حال رشد و دارای یکی از کمترین هزینه‌‌های زندگی در کانادا را به عنوان مقصدی برای سبک زندگی جذاب دور از فشار شهرهای بزرگ غربی‌‌تر ببینند.

در حالیکه سطوح مهاجرت Nova Scotia هنوز در مقایسه با دیگر مقاصد سراسر کشور هنوز پایین است، پتانسیل آن را نباید ندیده گرفت. از آنجا که این ایالت فعالانه به مهاجرت به عنوان راهی برای ترقی اقتصاد و رفع کمبود مشاغل می‌‌نگرد، شما می‌‌توانید یک فرصت شغلی جدید در Nova Scotia بیابید.

NSNP و اکسپرس انتری

NSNP رابطه‌‌ مستقیمی را با اکسپرس انتری فدرال دارا بوده، و متقاضیان در صورت تمایل به مهاجرت به Nova Scotia گزیینه های مناسبی دارند.

روش اولویت‌‌های بازار کار (The Labour Market Priorities Stream) روندی فعال و منعطف است که به استان اجازه می‌‌دهد متقاضیان واجد شرایط را از میان متقاضیان سیستم اکسپرس انتری فدرال بر اساس آخرین نیازهای بازار کار استان انتخاب کرده و آنان را برای دریافت دعوتنامه استانی انتخاب نماید.
در هر گزینش، استان نوا اسکوشیا متقاضیانی را با تجربه کاری در یک شغل یا مشاغل به خصوص که در سیستم اکسپرس انتری دارای پروفایل هستند، انتخاب می‌‌کند. متقاضیان منتخب از این روش امکان این را دارند تا روی فرصت‌‌های شغلی مفید در استان حساب باز کنند، زیرا شغل آن‌‌ها به دلیل کمبود آن تجربه و مهارت در منطقه هدف قرار گرفته است.

روش تجربه کاری و تقاضا همراستا با سیستم اکسپرس انتری (The Express Entry-aligned Demand and Experience streams) به متقاضیان واجد شرایط از میان متقاضیان اکسپرس انتری  فدرال اجازه می‌‌دهد تا Nova Scatia را به عنوان خانه‌‌ جدید خود در کانادا انتخاب کنند.

 افراد متقاضی سیستم اکسپرس انتری که تجربه کاری در Nova Scatia دارند ممکن است از طریق روش تجربه کاری به موفقیت دست پیدا کنند. ضمنا، روش تقاضا خود از دو روش فرعی عمل می‌‌کند:

متقاضیان با یک پیشنهاد شغلی ممکن است در هر زمانی از طریق مسیر A درخواست بدهند، در حالیکه مسیر B به صورت دوره‌‌ای و موقت برای دریافت درخواست از افرادی با شغل‌‌های مورد نیاز استان باز می‌‌شود. متقاضیان این روش نیاز به داشتن پیشنهاد کاری (job offer) ندارند.

متقاضیانی که از روش های هم راستا با سیستم اکسپرش انتری فدرال اقدام کرده و موفق به دریافت پذیرش استان شده اند، ۶۰۰ امتیاز اضافی از سیستم امتیازبندی جامع (CRS) و یک دعوت‌‌نامه برای درخواست (ITA) اقامت دائم کانادا در رده بندی بعدی اکسپرس انتری اعطا می‌‌گردد.

به روز رسانی:

روش تجربه کاری و تقاضا از برنامه‌های استانی نووا اسکوشیا که همراستا با سیستم اکسپرس انتری (Nova Scotia Demand Express Entry) بوده و به متقاضیان واجد شرایط از میان دارندگان پروفایل در سیستم جامع اکسپرس انتری فدرال، این امکان را می‌داد تا در استان نووا اسکوشیا اقامت کنند متوقف می‌شود.

این روش خود از دو روش فرعی تشکیل شده بود:

متقاضیان با یک پیشنهاد شغلی که می‌توانستند در هر زمانی از طریق مسیر A درخواست بدهند، در حالیکه مسیر B به صورت دوره‌ای و موقت برای دریافت درخواست از افرادی با شغل‌های مورد نیاز استان، باز می‌شد. متقاضیان روش B بر خلاف روش A، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری (job offer) نداشتند.

روش A از تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۵ دی ۹۹) متوقف خواهد شد و روش B هم اکنون به صورت دائم متوقف شده است.

دیگر گزینه‌‌های مهاجرت Nova Scotia

  • روش نیروی کار متخصص (Skilled Worker stream):

این روش خارج از سیستم اکسپرس انتری فدرال عمل می‌‌کند و راهی را برای اقامت دائم فارغ‌‌التحصیلان و کارگران خارجی با پیشنهاد شغلی (job offer) از یک کارفرما در Nova Scotia فراهم می‌‌کند.

  • روش اولویت کاری مختص پزشکان ( Labour Market Priorities for Physicians streams) :

این روش به افراد دارای تخصص در زمینه پزشکی که با مراکز بهداشت و درمان محلی کار می کنند این امکان را می دهد تا برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

  • روش کارآفرینی (Entrepreneurs ) :

کارآفرینان از ارزش بالایی برای استان نوا اسکوشیا برخوردار هستند، و NSNP روش‌‌هایی را برای اخذ اقامت دائم برای فارغ‌‌التحصیلان بین‌‌المللی در Nova Scotia و همچنین کارآفرینان با تجربه از سراسر جهان از طریق ایجاد و یا خریداری یک کسب و کار در Nova Scotia پیشنهاد می‌‌دهد.

  • روش مشاغل مورد نیاز (Occupations In Demand stream) :

 متقاضیان با تخصص کاری به عنوان کمک‌‌پرستار (NOC3413) یا راننده‌‌ کامیون حمل و نقل (NOC7511) و با یک پیشنهاد شغلی (job offer) از یک کارفرما در Nova Scotia ممکن است قادر به مهاجرت شغلی در این روش باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرتی استانی (Nova Scotia (NSNP و بررسی شرایط خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.