بزرگترین شرکت مهاجرتی ایالت بریتیش کلمبیا|333 59 222 - 021
برنامه های استانی2020-08-25T12:48:05+04:30

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

برنامه های استانی (Provincal Nominee Programs) با نام مخفف PNP، بخشی کلیدی از سیاست مهاجرتی کانادا بوده و تخمین زده می شود که بین سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ بیش از دویست هزار نفر از طریق برنامه استانی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

برنامه مهاجرتی استانی

برنامه استانی، مسیر مهاجرتی مقرون به صرفه ای است که سریع تر از سایر برنامه های مهاجرتی در حال رشد است. طی سال های اخیر، دولت فدرال به تدریج، بودجه های سالانه استانی برای این برنامه ها را افزایش داده که این امر نشان دهنده اهمیت این برنامه ها در چشم انداز کلی سیاست های مهاجرتی کاناداست.

از طریق برنامه های استانی، استان های کانادا می توانند افراد و خانواده هایی را که می خواهند در آن استان سکونت کنند، بر اساس معیارهای تعیین شده استانی، انتخاب کنند.

هر استان، معیارهای خاص خود را برای برنامه های استانی تعیین می کند. برای مثال، یک استان ممکن است پذیرش منتخبانی را که در یک حرفه خاص دارای تجربه و تبحر هستند، در اولویت قرار دهد، و استانی دیگر ممکن است برای پذیرش منتخبانی که به زبان فرانسه مسلط هستند، ارجحیت قائل شود. معیارهای تعیین شده توسط هر استان به نیازهای خاص هر استان  بستگی دارد.

برنامه مهاجرت استانی کانادا

برای اخذ دعوتنامه استانی، متقاضیان باید نشان دهند که حائز شرایط معین شده هستند. این امر نمایانگر آن است که متقاضی، دارای مهارت، تحصیلات، و تجربه کاری مناسب برای مشارکت و تأثیر مثبت در اقتصاد و جامعه محلی است. استان یا محدوده مذکور، تقاضانامه را بر مبنای نیازهای آن استان خاص مورد بررسی قرار داده و همچنین قصد واقعی متقاضی برای سکونت در آن استان را مورد راستی آزمایی قرار می دهد.

در هر برنامه استانی، دسته بندی ها و برنامه های فرعی متعددی وجود دارد.

در کانادا تمام تصمیمات نهایی مهاجرتی توسط دولت فدرال اتخاذ می شود و نه دولت استانی. به همین دلیل، برنامه های استانی، روندی دو مرحله ای هستند. نخست، شما باید برای انتخابِ استانی در استان مورد نظر تقاضا دهید. سپس، در صورت تأیید شدن توسط استان مذکور، باید تقاضانامه دومی را برای دریافت اقامت دائم کانادا به دولت فدرال تسلیم کنید.

برنامه PNP Canada

برخی برنامه های انتخابی استانی بر اساس نظام «به ترتیب ورود» (first come, first served) عمل می کنند، اما برخی برنامه های انتخابی استانی دیگر، متقاضیان بالقوه را ملزم می کنند که ابتدا اظهار تمایل (Expression of Interest) خود را ثبت کنند. به علاوه، برخی برنامه های انتخابی استانی، خارج از سامانه اکسپرس انتری (Epxress Entry) فدرال عمل می کنند – که به آنها برنامه های «پایه» (base) گفته می شود – در حالی که سایر برنامه های انتخابی استانی با سیستم اکسپرس انتری فدرال همسو هستند.

بیشتر استان ها برنامه هایی دارند که به سیستم اکسپرس انتری فدرال متصل هست و افراد پذیرفته شده در این برنامه ها ششصد امتیاز اضافه در سیستم امتیازدهی CRS اکسپرس انتری دریافت می کنند.

پذبرش  استانی، ارزشمندترین فاکتور در سیستم امتیازدهی CRS است که به طور مؤثری، دریافت دعوت نامه (ITA) توسط فرد منتخب را تضمین می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌های مهاجرتی استانی و بررسی شرایط خود برای مهاجرت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آلبرتا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا (AINP) برنامه ای است که از طریق آن طیف وسیعی [...]

انتاریو

اُنتاریو پرجمعیت‌ترین استان کشور کاناداست که پایتخت این کشور یعنی اتاوا و همین‌طور بزرگترین [...]

ساسکاچوان

مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا از طریق برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP)، که یکی از [...]

منیتوبا

برنامه‌‌ استانی منیتوبا یا MPNP یکی از مشهورترین برنامه‌‌های استانی یا PNP در کاناداست. [...]

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا که غربی ترین استان کاناداست، به ساحل اقیانوس آرام و رشته کوه [...]

Go to Top